Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyNews
Od poprzedniego niusa o Heroes 5.5 minęło nieco czasu. Autorzy moda jednak nie zasypiali gruszek w popiele i dzielnie pracowali nad kolejnym wydaniem:
Wraz z nim możemy się cieszyć szeregiem nowinek pokroju:
- Podglądu informacji o jednostkach - Creaturepedii. Jest to bardzo poręczne narzędzie pozwalające podejrzeć statystyki jednostek z całego miasta naraz, wraz ze wglądem w szczegóły ich umiejętności specjalnych, a także możliwością porównania ulepszeń. Creaturepedia obejmuje również jednostki neutralne;
- Przetasowań w szeregach barbarzyńskich bohaterów. Od dziś orkowie nie tylko mogą walnąć z aksa, ale również są w stanie rzucić fireballa - prócz klasy mocy Chieftaina (Wodza) możecie rekrutować również bohaterów (a właściwie bohaterki) magii - Witch (Wiedźmy) i Shaman (Szamanki);
- Dodatkowo wprowadzono szereg pomniejszych zmian w umiejętnościach (Impregnowana Strzała/Balista, mini-artefakty i inne) oraz naprawiono pomniejsze błędy.

Spostrzegawczy czytelnik zwróci uwagę na polskie napisy na screenach - jest to efekt starań King_Mariusza, który stworzył
Instalacja polega jedynie na wypakowaniu zawartości do folderu Data. Po kliknięciu w Read more w opisie można również ściągnąć spolszczenia do mapek i kampanii z wersji podstawowej gry oraz pierwszego dodatku. Instalacja polega na wypakowaniu do folderu UserMODs.

Edit: Wydano również filmik przybliżający H5.5 fanom Heroes 3.
KammerO grze...

Heroes of Might and Magic V to kolejna odsłona kultowej, strategicznej gry turowej. Wzorowana jest na najbardziej popularnej części serii - HoMM III. Została wydana wiosną 2006 roku przez firmę "Ubisoft". Wykonanie zostało zlecone rosyjskiemu studiu "Nival Interactiv".

Rozgrywka i mechanika nie uległy gruntownym zmianom, jednak nowości nie brakuje. Największą innowacją jest grafika 3D, w której wykonano nawet ekrany miast. Zmianie uległ podział Bohaterów. Każda frakcja otrzymała tylko jedną klasę Herosów, co znacznie zredukowało ich liczbę. Modernizację przeszedł tryb rozwoju Bohatera. Oprócz standardowych talentów o trzech poziomach, otrzymaliśmy także szeroki zasób zdolności.

Akcja rozgrywa się na zupełnie nowym świecie zwanym Ashanem. Jego losami kierują Smoczy Bogowie, którzy występują w roli patronów poszczególnych frakcji. Fabuła opisuje losy królowej Izabeli, która podejmuje tragiczną w skutkach decyzję o wskrzeszeniu swego męża. Następnie najmężniejsi Bohaterowie Ashanu wyruszają do samego piekła, by stawić czoła Władcy Demonów. W grze można było znaleźć 6 doskonale znanych nam frakcji: rycerską Przystań, elfi Sylwan, wiecznie trupią Nekropolię, magiczną Akademię, demoniczne Inferno oraz Loch zdominowany przez mroczne elfy. O ile w poprzednich częściach serii podział na rasy nie był zbyt oczywisty i klarowny, to teraz nie można mieć już wątpliwości kto włada w danym zamku.
Heroes of Might and Magic V doczekało się dwóch dodatków. W każdym z nich dodano jedno nowe miasto. To sprawiło, że łącznie mieliśmy do dyspozycji aż 8 (!) miast. To tylko o jedno mniej od lidera w tej dziedzinie - Heroes 3, gdzie mieliśmy ich 9.
Natomiast jeśli chodzi o liczbę jednostek, Heroes V jest bezkonkurencyjne. Łącznie mamy do dyspozycji aż 177 stworzeń (łącznie z ulepszeniami i ich alternatywami).

Początkowe obawy fanów zostały dość szybko rozwiane. Gra została ciepło przyjęta, gdy okazało się, że faktycznie przypomina umiłowane (lub "otoczone przesadną czcią", jak kto woli - dop. Dark) Heroes III. Przed wydaniem dodatków narzekano na zbyt małą liczbę frakcji. Obecnie gra uważana jest za jedną z najlepszych w całej serii HoMM.
© 2003-17 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes V". Redakcja, kontakt