Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Bacus
   Godzilla



News
O modzie Skull of Shadows pisaliśmy już dwa lata temu - zapowiadał on zamianę wszystkich miast z Heroes 5 na inne. Dziś mogę poinformować, iż te zapewnienia stały się faktem, zgodnie z postem sylana w Tawernie.
Każde miasto z oryginalnej gry zostało zastąpione innym, przy czym należy pamiętać, że mod jest nieco nierówny pod względem wykonania, dlatego też pewnie został podzielony na pojedyncze miasta do ściągnięcia:
 • Azyl (za Przystań) - miasto piratów i bestioludzi, kroków, harpii;
 • Conflux (za Akademię) - zgromadzenie żywiołaków, feniksów oraz Smoczych Rycerzy;
 • Gaj (za Inferno) - miasto Drzewiaków z bogatą florą: Mogrulami, Dioneami oraz Tapodami;
 • Grota (za Loch) - miasto Insektoidów. Biegają tu Świetlarze i Insektonogi oraz Mantie;
 • Iglica (za Nekropolię) - miasto magicznych białych elfów z ursulami;
 • Piramida (za Fortecę) - pustynne miasto wyznawców Słońca wraz ze sfinksami i mumiami;
 • Świątynia (za Sylvan) - morskie miasto nag, syren oraz... Rybików;
 • Ziggurat (za Twierdzę) - po prostu Cytadela: Reptilioni, Gorynycze, ale i Pierzaste Węże.
 • Dla lepszego odbioru gry warto również skorzystać ze Skillwheela oraz z dedykowanej muzyki (uwaga - muzyka nadpisuje oryginalne utwory, więc zalecane jest zrobienie back-upu!). Instalacja: pliki *.pak umieszczamy w folderze Data, muzykę wypakowujemy do folderu music.
  Należy jednak pamiętać, iż mod ten nie jest w stu procentach sfinalizowany - w kilku miastach brakuje opisów, bądź też są niepoprawne, dźwięki mogą być źle dopasowane, zaś kamerze zdarza się płatać figle. Nie zmienia to jednak wyjątkowości moda.

  Biedronka w swojej ofercie do 5. marca zamieściła Heroes V Gold oraz H3HD Edition za 20zł!

  Kammer



  O grze...

  Heroes of Might and Magic V to kolejna odsłona kultowej, strategicznej gry turowej. Wzorowana jest na najbardziej popularnej części serii - HoMM III. Została wydana wiosną 2006 roku przez firmę "Ubisoft". Wykonanie zostało zlecone rosyjskiemu studiu "Nival Interactiv".

  Rozgrywka i mechanika nie uległy gruntownym zmianom, jednak nowości nie brakuje. Największą innowacją jest grafika 3D, w której wykonano nawet ekrany miast. Zmianie uległ podział Bohaterów. Każda frakcja otrzymała tylko jedną klasę Herosów, co znacznie zredukowało ich liczbę. Modernizację przeszedł tryb rozwoju Bohatera. Oprócz standardowych talentów o trzech poziomach, otrzymaliśmy także szeroki zasób zdolności.

  Akcja rozgrywa się na zupełnie nowym świecie zwanym Ashanem. Jego losami kierują Smoczy Bogowie, którzy występują w roli patronów poszczególnych frakcji. Fabuła opisuje losy królowej Izabeli, która podejmuje tragiczną w skutkach decyzję o wskrzeszeniu swego męża. Następnie najmężniejsi Bohaterowie Ashanu wyruszają do samego piekła, by stawić czoła Władcy Demonów. W grze można było znaleźć 6 doskonale znanych nam frakcji: rycerską Przystań, elfi Sylwan, wiecznie trupią Nekropolię, magiczną Akademię, demoniczne Inferno oraz Loch zdominowany przez mroczne elfy. O ile w poprzednich częściach serii podział na rasy nie był zbyt oczywisty i klarowny, to teraz nie można mieć już wątpliwości kto włada w danym zamku.
  Heroes of Might and Magic V doczekało się dwóch dodatków. W każdym z nich dodano jedno nowe miasto. To sprawiło, że łącznie mieliśmy do dyspozycji aż 8 (!) miast. To tylko o jedno mniej od lidera w tej dziedzinie - Heroes 3, gdzie mieliśmy ich 9.
  Natomiast jeśli chodzi o liczbę jednostek, Heroes V jest bezkonkurencyjne. Łącznie mamy do dyspozycji aż 177 stworzeń (łącznie z ulepszeniami i ich alternatywami).

  Początkowe obawy fanów zostały dość szybko rozwiane. Gra została ciepło przyjęta, gdy okazało się, że faktycznie przypomina umiłowane (lub "otoczone przesadną czcią", jak kto woli - dop. Dark) Heroes III. Przed wydaniem dodatków narzekano na zbyt małą liczbę frakcji. Obecnie gra uważana jest za jedną z najlepszych w całej serii HoMM.
  © 2003-17 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "Heroes V". Redakcja, kontakt