Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyNews
Dziś, po wielu latach mamy przyjemność otworzyć w Kwasowej Grocie nowy dział, w całości poświęcony grze Heroes of Might & Magic V! Na wiele sposobów jest miejscem unikalnym - w szczególności polecam odwiedzić działy jednostek i zaklęć, gdzie znajdziecie nie tylko ich opisy i grafiki, lecz także pełne animacje. W dziale miast obejrzeć zaś możecie nowatorskie filmy z rozbudową, a w dziale artefaktów ubrać swego bohatera w zestaw przedmiotów dokładnie jak w grze! Bardzo wiele materiałów znajdziecie też na temat moddingu. Nie zabraknie też grotowej specjalności, czyli ciekawostek.

Jest to też dział prawdopodobnie najdłużej tworzony w historii Groty i mający najwięcej autorów - zaczynając od MCaleba, który zaczął pracę nad pierwszą wersją działu, a dalej dzięki pracom Hayvena, Irhaka, Dark Dragona, Akage, Nicolaia, Vikinga, ANcientDRuidsa, Kammera i mojej nieskromnej osoby. Wszystkim autorom i pomocnikom bardzo dziękuję za ich wkład, lecz największe podziękowania należą się głównemu autorowi, który miał wizję, plan, wiele nowatorskich pomysłów, który ruszył prace do przodu i poświęcił działowi najwięcej czasu. Tym autorem jest Matheo, który za swe dokonanie otrzymuje tytuł Starożytnego. Gratulacje!

Tym optymistycznym akcentem zapraszam wszystkich do zwiedzania naszych najnowszych komnat:

Acid Dragon
Wasze komentarze (37)
3 wrz - 19:12

Acid Dragon
Dodam jeszcze, że z okazji ukończenia prac zaczętych chyba dekadę temu MCaleb otrzymuje tytuł Honorowego Starożytnego - gdyby nie on, nie byłoby tego celu :P.
3 wrz - 19:18

Drwal
No proszę, jeszcze niedawno sporo osób trochę średnio poważnie traktowało Matheo (głównie przez Vori), a tu pokazał kawałek fantastycznej roboty. Wielkie gratulacyjki i podziękowania.

Mamy dział H5 !!! :D
3 wrz - 19:40

kochan
Świetna robota - jest cudo - w porównaniu do Behemota , to szał ciał.

No ,ale muszę powiedzieć - W zaklęciach Bohaterów brakuje Arantira i jego widmowego smoka , zrobił on wiele podczas kampanii i powinien być (ten czar) wspomniany
3 wrz - 19:45

Jaszczurzy Alchemik
Jednostki Akademii się...zepsuły.
3 wrz - 19:52

LukiRebisz
Kto by pomyślał. Po wiadomości o przedłużeniu katorg z BETĄ H7 zagrałem sobie w Dzikie Hordy, włączam Kwasową Grotę i proszę - dział o Heroes V - najlepszej grze serii.
PRZYPADEK? - NIE SĄDZĘ.
Poza tym dział świetny, wielkie dzięki.
3 wrz - 19:55

Matheo
Alchemiku dziękuję, już działa. Wszystkie uwagi proszę zgłaszać na forum jak i poprzez Hermesa :)
3 wrz - 20:00

Morglin
Łał, akurat, gdy przechodzę H5. :)

Ogromne gratulacje dla Matheo, zarówno za komnatę, jak i tytuł (brakuje go jeszcze tylko na stronie z redakcją). Naprawdę bardzo się cieszę, że jestem Polakiem i dzięki temu ze zrozumieniem mogę czytać najlepszą obecnie stronę o Might and Magic. :)

No nic, zabieram się za lekturę, a potem może pogram sobie Kuźnią (ech, ostatnie dni są tak pięknie urodzajne dla fanów Might and Magic, że aż mi brakuje słów - oby tak dalej. :)
3 wrz - 20:20

mrgolec
Czy pojawiła się jakaś nowa ukryta komnata?
3 wrz - 20:31

Dark Dragon
@mrgolec - Zawsze można poszukać...
3 wrz - 20:35

Menelag
Wspaniały dział! Gratulacje dla Autora! Wersja zbiorcza Księgi Czarodzieja powstanie, ale jak będę miał więcej czasu - czyli w drugiej połowie września :)
3 wrz - 20:50

Kurek
No nareszcie! Jeszcze nie kliknąłem, a już jestem pewny, że będzie lepiej niż jak z tym linkiem do behemotów.
3 wrz - 21:33

Hellburn
Gratuluję nowego działu. :)

Na pierwszy rzut oka - wspaniała robota, wszystko zdaje się przemyślane, a ilość informacji powala na ziemię. Z pewnością jest to najlepszy polski serwis (a może i w całym internecie :)) o Heroes 5.

Jednakże jest kilka niedociągnięć. Pomijam już drobnostki typu literówki, ale miejscami przeglądanie jest odrobinę utrudnione (główną winą obarczam boxy, które pojawiają się po najechaniu na elementy). Menu również zdaje się być ociupinkę nieczytelne ze względu na dobór kolorów. Niektóre grafiki (np. ikony przy jednostkach) są jakby "gorszej jakości". Gdybym poszukał jeszcze dłużej pewnie znalazło by się coś jeszcze.

Ale reasumując - kapitalna robota, serwis ten trafia na moje 1 miejsce jeżeli chodzi o H5 (wcześniej było HC). :)
3 wrz - 22:12

Matikun
Z tego co pamiętam, Herszt nie posiadał umiejętności spustoszenia i był to główny powód, dla którego wybierałem Oprawcę.
Inkwizytor kosztuje 850 złota, nie 580 :P.Może znajdę coś jeszcze, na razie tylko przeczytałem pobieżnie kilka działów.
3 wrz - 22:40

Matheo
Dziękuje wszystkim za opinię :)! Cieszę się, że się podoba. Wszelkie uwagi polecam przesyłać Hermesem do mnie. W ten sposób niczego nie pominę.
3 wrz - 22:52

vinius
3 wrz - 23:02

Dark Dragon
Naprawiłem obrazki.
3 wrz - 23:10

Nicolai
Chlip... chlip... nikt mnie nie wymienił :C
3 wrz - 23:13

vinius
Dark Dragon, do trzeciego obrazka w linku dodaj w ścieżce "images/", bo prowadzi donikąd.
4 wrz - 03:07

Tarnoob
W Grocie święto goni święto. :-) Matheo i MCaleb mogliby być już wpisani w dziale o redakcji, jeśli jeszcze nie jest to w robocie. Żyjemy chyba w czasach ostatecznych - ostatecznego zbudowania dzieła Groty. Już dawno przekroczono półmetek. Do opisania zostały "tylko" pojedyncze gry: Heroes II-IV (przy czym część jest w robocie, a na szczęście sojusznik ma fantastyczne strony o tym), MM3-8 (przy czym 6-8 są jako-tako opisane w JB i ich poziom się podnosi), pojedyncze spin-offy: jak Dragondbone Staff, Shifters, no i inne małe dziurki, jak Saga Antagarichu, Bestiariusz, Kompendium (przy istnieniu serwisów HoMM jest o wiele łatwiejsze)... Ech, co tu się rozpisywać - gratulacje, Matheo i cała ekipo! :-)
4 wrz - 09:42

Matheo
Dzięki Tarni. Pamiętaj że przy H5 jest coś jeszcze do zrobienia ;)
4 wrz - 11:31

Andruids
Skillwheel zasłania podstrony po najechaniu myszką na menu.
4 wrz - 11:39
pierdyl
Strona mega...
Nie mogę patrzeć na animację, efekty dźwiękowe ani na sam wygląd czarnego smoka bo jak widzę taki regress w porównaniu do H7 to dostaje szału... Jak można tak spier...ić tak epicką jednostkę? Wygląd, efekty dźwiękowe i animacja dają niesamowity efekt, każdy szczegół jest dopracowany... A w h7? szkoda gadać...
4 wrz - 11:41
pierdyl
Aha, czarnego smoka na stronie zastępuje czerwony - jakiś błąd chyba. Ale animację i wygląd i tak mają wszystkie bardzo podobne.
4 wrz - 11:42
pierdyl
A nie to chyba u mnie coś nie tak było bo już jest prawidłowo...
4 wrz - 14:10

Matheo
Jeśli znudziło Wam się klasyczne Heroes V, możecie urozmaicić rozgrywkę za pomocą modyfikacji. Jeśli szukacie informacji na ten temat, zapraszam tutaj: http://www.h5.acidcave.net/informacje_mody.html

Autorem kroniki jest Hayven! Gratulacje i podziękowania :)
4 wrz - 14:41

Warmonger
Dopiero teraz zauważyłem przewodnik po modowaniu! O panie, nad modowaniem H5 spędziłem dużo czasu, ale w ogóle nie wiedziałem o istnieniu takich możliwości! Rewelacja :)
4 wrz - 16:37

morthi
Warto dodać mapę/mod Heroes: Wersja Reżyserska do działu download mapę stworzoną przez Nival z okazji 10 lecia firmy.
4 wrz - 16:54

Jaszczurzy Alchemik
Nie żeby coś, ale: "Gdyby usnąć te dwie zdolności" - cytat z opisu kolosów i ulepszeń.
4 wrz - 17:21

desmond
W zestawie artefaktów jest błąd co do elementów krasnoludzkiego wdzianka. No i specjalizacja Klausa jest inna, tzn daje premie do szarży czempiona, a nie do ataku/obrony. Można by też dodać do bohaterów Akademii Maahira i Temkhana. W przystani brakuje renegatów i Lorda Fulberta. Przy zaklęciach i jednostkach dobrze by było podać bohaterów, którzy się w nich specjalizują. U rycerza śmierci brak zdolności "zabójczy cios". Księżycowe ostrze powinno zajmować slot lewej ręki, a nie prawej.
4 wrz - 21:43

karmazynka
@pierdyl: co tam Heroes V, wystarczy popatrzyć jak zrobione zostały smoki w Disciples III (gra z 2009 roku - pod względem modeli i obrazków bije na dwie głowy h6 i h7 ;-) ). Można? Można.
http://d3.heroes-centrum.com/obr/datforum/black_dragon08.jpg
4 wrz - 23:21

Tarnoob
Karmazynka, propsujesz. :-) Dobrze, że jest ktoś wrażliwy na elegancję i realizm. Akurat czarne smoki są dobre i w H5, i w H7 i w D3 - po prostu inne. Trzeba jednak powiedzieć, że w H5 smoki wyszły na ogół dużo lepiej niż inne stwory.
4 wrz - 23:22

Tarnoob
@Matheo: pamiętam. :-P Tyko teraz, kiedy widzę, że już stoi, to się odechciewa. Zresztą wolałbym najpierw pograć sporo w H5 po ang., to wtedy szłoby gładziej. Teraz z dobrym poradnikiem granie też gładziej pójdzie. ;-)
5 wrz - 10:02

Tego
Gratulacje Matheo!
5 wrz - 14:09

Kalohn
Kawał dobrej roboty. Gratuluję!
5 wrz - 15:14

Hayven
>>Autorem kroniki jest Hayven! Gratulacje i podziękowania :)

Nie ma za co, ale to, co napisałem był raczej szybki szkic, nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego coś, co da się przeczytać :P

>>O panie, nad modowaniem H5 spędziłem dużo czasu, ale w ogóle nie wiedziałem o istnieniu takich możliwości! Rewelacja :)

... a to tylko wierzchołek góry lodowej, poradniki dotyczą tylko niewielkiej części arsenału modderskiego :)

7 wrz - 21:25

Dark Dragon
Przyznam się, że gdzieś w dziale jest Ukryta Komnata (aczkolwiek nowe ficzery nie funkcjonują w 100% sprawnie). Dodatkowo nadmienię, że nikt jej do tej pory nie znalazł.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes V". Redakcja, kontakt