Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyNews
Pewna strona internetowa traktująca o grach, GameMeca opublikowała właśnie 9 nowych, wcześniej nieznanych screenów z HoMM5. (Ciekawe, czy zrobiła to oficjalnie, idąc za dość dziwną polityką promocyjną Ubisoftu, czy też jest to jakiś rodzaj przecieku...). Obrazy zobaczyć można klikając na kolejne miniaturki:

Screen 11Screen 12Screen 13Screen 14Screen 15
Screen 16Screen 17Screen 18Screen 19
(Info z Celestial Heavens)

A teraz kilka smoczych komentarzy:

- na dwóch screenach widzimy najwyraźniej wnętrze miasta (zapewne odpowiednik Castle, miasta ludzi). Wywnioskować można z tego kilka rzeczy. Po pierwsze, różne widoki mocno sugerują całkowity trójwymiar również na ekranie miasta - z obracaniem, zoomem i innymi graficznymi sztuczkami. Po drugie, jakoś trudno rozpoznać które budyki są 'funkcjonalne', a które tylko do ozdoby - sugeruje to albo jakąś formę realizmu, w co wątpię, albo jakiś rodzaj nowego systemu rozbudowania miast. Po trzecie, mury zamku otaczają go dookoła - czy tak też będą wyglądać oblężenia?

- na kilku screenach widać sceny z walki. Bohater jednak siedzi na koniu i jak widać na jednym z obrazów - rzuca zaklęcia. Ale wygląda też, jakby w każdej chwili mógł ruszyć na tym koniu do ataku.

- już na kilku screenach powtarza się postać giermka trzymającego flagę - czy tylko do tego będzie ograniczała się ta postać?

- na polu bitwy także ciągle nie widać żadnego elementu inerfejsu, ani (o zgrozo!) jakichkolwiek oznak tego, że to nie są pojedyncze jednostki, ale całe oddziały (jak w dotychczasowych wersjach HoMM) - oby to się zmieniło...
Acid Dragon
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes V". Redakcja, kontakt