Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyDownload

Demo gryHeroes of Might and Magic V - Wersja demonstracyjna (691 MB)
Oficjalna wersja demonstracyjna gry w polskiej wersji językowej. Demo oferuje 3 mapki dla pojedynczego gracza. Poza tym udostępnia również możliwość rozgrywki wieloosobowej w trybie pojedynku (duel).

Wymagania sprzętowe:

DirectX 9.0c, Procesor Pentium/Athlon 1.5 Ghz obsługujący technologię SSE, 512 MB RAM, 64 MB karta graficzna ze sprzętową obsługą Pixel Shader 1.1, 16 bitowa karta dźwiękowa zgodna z DirectX

ModyDark Messiah (62 MB)

Mod do gry Heroes of Might and Magic V, którego główną treścią jest kampania związana z fabułą gry Dark Messiah of Might and Magic. Mod doczekał się oficjalnego wydania przez Ubisoft (u nas w Kolekcji Wszech Czasów) oraz spolszczenia przez CD-Projekt. Autorem jest obecny współtwórca Might & Magic - Julien Pirou.

Mod jest zgodny z grą "Heroes V Dzikie Hordy" w wersjach 3.0 oraz 3.1 (wchodził w skład nieoficjalnego patcha 3.11). Wersja polska.

Księga Czarodzieja - część 1 (307 MB)

Cały projekt opiera się na jednej, długiej misji, w której gracz kieruje młodym magiem imieniem Dainwin. Akcja Księgi Czarodzieja rozpoczyna się w trakcie trwania wojny Królowej Izabeli, czyli w 969 Roku Siódmego Smoka. Większość wydarzeń dzieje się na terenie Wolnych Miast oraz Krain Uylarów, nazywanych przez magów Nowymi Światami.
Scenariusz oprócz nowych bohaterów wprowadza także do gry całą gamę zupełnie nowych jednostek (ponad 20). Oprócz tego, Księga Czarodzieja oferuje nowe miasto - Warownię, opierające się na mechanizmach zamku Przystań, lecz mające własne jednostki i budowle.

Księga Czarodzieja - część 2 (252 MB)

Kontynuacja części pierwszej. Główne nowości to:
 • Nowa misja "Pamiętnik Mordercy"
 • Nowi bohaterowie dla frakcji: Przystań, Inferno, Nekropolis, Sylvan, Akademia i Twierdza
 • Nowe jednostki neutralne
 • Nowe utwory muzyczne

 • Księga Czarodzieja - część 3 (252 MB)

  Finalna część trylogii. Będziemy mogli pokierować w nim losami m.in. krasnoluda, czarownika i archanioła, a podczas przygód spotkać można będzie dziesiątki nowych postaci i jednostek.
  W planach było także wydanie zbiorcze wraz poprawkami do wszelkich błędów, niestety tak się nie stało.

  Legends of The Ancients - Book 1 (23.04 MB)

  Pierwsza część fanowskiej kampanii-dodatku do Heroes V, opowiadająca ciąg dalszy historii z poprzedniego uniwersum Mocy i Magii, w świecie Axeoth znanym z Heroes IV.
  Kompatybilna z podstawową wersją Heroes V wraz z pierwszym dodatkiem. Wersja angielska językowa.

  Legends of The Ancients - Book 2 (21.69 MB)

  Druga część fanowskiej kampanii-dodatku do Heroes V, opowiadająca ciąg dalszy historii z poprzedniego uniwersum Mocy i Magii, w świecie Axeoth znanym z Heroes IV.
  Kompatybilna z podstawową wersją Heroes V wraz z pierwszym dodatkiem.. Wersja angielska językowa.

  Heroes V The Sucession Wars (44.49 MB)
  Próba przeniesienia H2 do H5. Wersja alfo-beta zawiera jedną mapkę, na której toto powinno działać.
  Autorem jest Hayven.
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "Heroes V". Redakcja, kontakt